Most Viewed

Kategorie

Kilka słów o mnie

W pierwszej kolejności chciałbym Ci bardzo serdecznie podziękować, za czas, który poświecisz na poznanie mojej osoby oraz wiedzy zawartej na tym blogu. Nie jestem profesjonalnym pisarzem i nigdy nie kształciłem się w tym kierunku, dlatego mam nadzieję, że wybaczysz mi wszystkie, błędy, ortograficzne, stylistyczne oraz interpunkcyjne w zamian za cenne informacje. Tworze ten blog specjalnie dla Ciebie, aby zarazić Cię moją obsesją rozwoju osobistego.

Kim byłem?

Przez znaczną część swojego życia, dryfowałem. Byłem osobą, która żyje z dnia na dzień bez żadnego celu. Nauka nie była moją pasją, jak mi się wtedy wydawało, a wydawanie wszystkich pieniędzy co do ostatniego grosza było czymś naturalnym. W moim życiu było bardzo wiele ciężkich lekcji, ale dziś jestem za nie ogromnie wdzięczny, ponieważ to one uczyniły mnie kimś, kim dziś jestem. Moja choroba czy bankructwo, to tylko niektóre z moich zmagań. Na łamach tego bloga podzielę się z Tobą wnioskami jakie wyciągnąłem z tych lekcji.

Kim jestem?

Dziś jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem, mężem, coachem rozwoju osobistego, inwestorem oraz blogerem. Mam wspaniałą żonę oraz portfolio inwestycyjne, które stanowi dla mnie parasol bezpieczeństwa na każdą pogodę. Moją największą pasją jest szeroko rozumiany rozwój osobisty. Dla mnie to szereg działań prowadzących do osiągniecia pełnej satysfakcji z życia, poprzez alokację czasu na rzeczy dla mnie ważne, a mniej na rzeczy, które są dla mnie koniecznością. Nieustana praca nad sobą, zdrowy tryb życia, podróże, dochód pasywny, to tylko niektóre tematy, jakie pojawią się w kontekście rozwoju osobistego na tym blogu.

Jeśli chcesz poznać szczegóły mojego życia zawodowego zapraszam Cię na mój profil LinkedIn, a jeśli będziesz miał ochotę dowiedzieć się więcej na temat tego jak udało mi się zmienić moje życie to zapraszam Cię do zapoznania się z materiałami na tym blogu.Jak udało mi się to zmienić?

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż proces zmian nie dzieje się z dnia na dzień i wymaga czasu, wiedzy oraz ciężkiej pracy. Bardzo ciężko jest mi określić punkt w czasie, w którym udało mi się wprowadzić te najważniejsze zmiany, ponieważ cały ten proces podzielony był na etapy. Znacznie łatwiej jest mi określić punkt, w którym rozpocząłem wprowadzanie zmian, był to moment, kiedy sięgnąłem dna.

W bardzo dużym skrócie, wszystko rozpoczęło się od utraty wszystkiego co miałem. Będąc na samym dnie spotkałem mojego pierwszego mentora, który powiedział: „Masz dwie opcje, walcz albo się poddaj.”

Ja wybrałem pierwszą opcję, choć nie było łatwo samemu mobilizować się do dalszych działań szczególnie w chwilach zwątpienia. W kolejnych etapach spotykałem wielu ludzi, którzy świadomie lub nie pomagali mi w naprawie mojego życia. Udało mi się określić mój cel na podstawie, którego przygotowałem plan działania. Warto pamiętać, iż nie da się osiągnąć sukcesu w pojedynkę,  dlatego tak ważne jest wsparcie ludzi, których spotkamy na naszej drodze. Mam nadzieje, że treść tego bloga pomoże również Tobie w realizacji życiowych celów.

Dlaczego zdecydowałem się na prowadzenie boga?

Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, aby Cię nie zanudzić na śmierć, podzielę się tylko tymi najistotniejszymi. Po pierwsze, prowadzenie bloga daje mi bardzo dużo radości, dzięki wam wiem, że to ma sens. Blog to nic innego jak bardzo interaktywny kanał komunikacji, a każdy dzień przynosi coś ciekawego, od krótkiego komentarza do bardzo treściwej i pełnej emocji wiadomości. Jeśli chciałbyś pomóc mi w prowadzaniu bloga, masz jakieś uwagi bądź jest coś czym chciałbyś się podzielić pamiętaj, że zawsze możesz zostawić komentarz lub wysłać wiadomość. Facebook, YouTube, Instagram, Twitter to najczęściej używane przeze mnie media społecznościowe.

Moim marzeniem jest, abyś Ty też znalazł swój patent na sukces!

Pozdrawiam,

Piotr Germański