Most Viewed

Kategorie

O Mnie

KIM JESTEM? SKĄD POCHODZĘ? CZYM SIĘ ZAJMUJĘ?

Na te pytania postaram się Wam odpowiedzieć. Nazywam się Piotr Germański i od wielu lat moja praca związana jest z finansami, a to nie zmieniło się aż do dnia dzisiejszego. Dziś mam dobra pracę, z własnych środków opłaciłem koszt swojej edukacji, posiadam szerokie portfolio inwestycji, plan który konsekwentnie realizuję, ale nie zawsze tak było. Na swojej drodze popełniłem wiele błędów, największy doprowadził mnie do bankructwa. Dlaczego zdecydowałem się na prowadzenie bloga? Nie chcę, abyś Ty popełnił podobne błędy!

MOJA PASJA – TO ROZWÓJ OSOBISTY

Praca zawodowa daje mi bardzo dużo satysfakcji, ale moją największą pasją jest rozwój osobisty. Dla mnie rozwój osobisty to bardzo ogólne, a zarazem skomplikowane pojęcie, dla mnie to zarzadzanie domowym budżetem, zdrowy tryb życia oraz szereg innych działań prowadzących do osiągniecia pełnej satysfakcji z życia.

WIDZIEĆ SENS W TYM CO SIĘ ROBI

Urodziłem się we Wrocławiu, gdzie mieszkałem ponad dwadzieścia lat. Dwa razy rozpoczynałem studia. Pierwszym kierunkiem studiów było zarządzanie, w tamtych czasach był to bardzo nowoczesny i niezwykle popularny kierunek studiów. Po ukończeniu pierwszego semestru, stwierdziłem ze studia są dość nudne i czasochłonne, więc zrezygnowałem. Drugim kierunkiem był marketing, podobnie poddałem się po ukończeniu pierwszego semestru. Dlaczego tak się stało? Dziś wiem, że nie jestem w stanie ukończyć żadnego zadania, jeśli nie widzę w tym większego sensu. Jeden z wykładowców powiedział, że wykładane przez niego struktury organizacyjne są już przestarzałe, jednak będzie z tego egzamin. Był to dla mnie istotny powód do ponownego przerwania studiów, ponieważ dlaczego miał bym marnować swój czas, na tak nieużyteczna wiedzę?

NIC NIE DZIEJE SIĘ BEZ PRZYCZYNY

Nie wiem czy wy też tak macie, bądź mieliście, ale gdy zarobi się pierwsze pieniądze jest to wspaniałe uczucie, a szczególnie jeśli rodzice pokrywają wszystkie inne wydatki. W chwili, gdy już nacieszyłem się pierwszymi zarobionymi pieniędzmi, nadarzyła się okazja wyjazdu do Anglii, ponieważ niewiele rzeczy trzymało mnie w Polsce, a perspektywy nie kształtowały się zbyt kolorowo – zdecydowałem się na wyjazd.

W Anglii trudniłem się wieloma rożnymi pracami, od pracy w restauracji z widokiem na morze, przez ubezpieczalnie, aż do wiodących instytucji finansowych. W międzyczasie udało mi się skończyć studia licencjackie z zarządzania w biznesie oraz magisterskie z ekonomii. Poza pracą na etacie prowadziłem działalność gospodarczą, zajmując się luksusowym transportem. Moim największym sukcesem była moja firma, niestety transport luksusowy wymaga bardzo dużego kapitału, a utracenie płynności finansowej nie było trudnym zadaniem. Niepowodzenia związane z transportem, ogłoszenie Brexit-u oraz tęsknota za bliskim mieszkającymi w Polsce skłoniła mnie do powrotu do kraju. Tu, za namową znajomych i przyjaciół narodził się pomysł prowadzenia bloga i oto jestem.

PODSUMOWUJĄC

Pomimo, iż nie jestem zawodowym pisarzem i nigdy się w tym kierunku nie specjalizowałem, mam nadzieje, że wszystko będzie jasno napisane. Pamiętaj proszę, że wszystkie porady zawarte w tym blogu są moja subiektywna oceną lub oceną osób goszczących na blogu, dlatego każdą decyzję musisz podjąć samodzielnie. Mam nadzieje, że znajdziesz tu wiele przydatnych informacji. Jeśli będziesz potrzebował pomocy, pamiętaj, że zawsze możesz się ze mną skontaktować, chętnie Ci pomogę. A jeśli masz ochotę pomóc mi w poprawie jakości mojego bloga zostaw komentarz lub napisz do mnie, będę Ci bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.