Most Viewed

Kategorie

5 cech wspólnych ludzi sukcesu

Cechy wspólne dla ekspertów z różnych dziedzin życia. Okazuje się, że cech wspólnych jest wiele, poniżej przedstawiam kilka moich ulubionych cech.

  1. Poranny rytuał. Nie ma jak dobrze rozpoczęty dzień. Większość ludzi sukcesu ma swój poranny rytuał. Można wyróżnić kilka cech wspólnych takich jak rozpoczynanie dnia bardzo wcześnie, poranna medytacja czy też bardzo wartościowe śniadanie.
  2. Nieustanny Rozwój (ang. Constant Development) Wejść na szczyt jest trudno, ale jeszcze trudniej jest się na nim utrzymać. Z tego powodu ludzie sukcesu nie przestają się rozwijać. Czytanie książek, śledzenie mediów społecznościowych to tylko nie które źródła wiedzy wykorzystywane przez ekspertów z różnych dziedzin życia.
  3. Zdecyduj się na osiągniecie sukcesu. Will Smith w jednym z wywiadów powiedział „I will not not be out-worked” co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że nikt nie będzie pracował ciężej niż ja. Jeśli zdecydujesz się na to, że chcesz osiągnąć sukces to znaczy, że postanowiłeś ciężko pracować, aby osiągnąć swój cel.
  4. Jasno określony cel to podstawa sukcesu. Jednym z moich ulubionych powiedzeń Tony’ego Robbinsa jest „where the focus goes the energy flows”, to na czym skupiamy naszą uwagę pochłania naszą energie. Dlatego powinieneś skupiać swoja energie na osiągnięciu twojego celu. 
  5. Wydawaj mniej niż zarabiasz. W jednej z inwestycyjnych lekcji Warrena Buffetta możemy dowiedzieć się na temat jego podejścia do finansów. Nigdy nie należy pozbywać się całej gotówki, ponieważ nie wiadomo, kiedy pojawi okazja na naszą życiową inwestycję. Ponadto, życie od wypłaty do wypłaty niesie za sobą wiele zagrożeń, takich jak posiłkowanie się kredytem w razie nieplanowanego wydatku czy też brak kapitału na systematyczne oszczędzanie.