Most Viewed

Kategorie

10 Wybranych cytatów ludzi sukcesu

Czytanie jest nieodłączną częścią rozwoju osobistego, warto notować najciekawsze fragmenty każdej książki.

Słowa mają bardzo wielką moc, wielokrotnie miałem okazje się o tym przekonać. Czy zdążyło ci się, że czyjeś słowa zmobilizowały cię do wprowadzenia zmian w swoim postepowaniu?

Poniżej przedstawiam cytaty bardzie i mnie znanych ludzi sukcesu. Zastanów się nad znaczeniem tych słów. Jak rady zawarte w tych wypowiedziach odnoszą się do twojego życia? Jeśli jakiś cytat szczególnie przypadnie Ci do gustu zapisz go sobie w łatwo dostępnym miejscu. Biorąc pod uwagę, że przeciętnie spoglądamy na ekran swojego smartfona około 150 razy dziennie, warto umieści ulubiony cytat jak tapetę w telefonie.

  1. „W życiowych zmaganiach nie zawsze, zwycięża najsilniejszy i najszybszy. Prędzej czy później wygrywa ten, kto myśli, że wygrać może!” Cytat autorstwa Napoleona Hilla pochodzi z książki Myśli i bogać się, która znajduje się na liście bestselerów wszechczasów. Autor bardzo często nawiązuje do koncepcji, która mówi o tym, że jeśli jesteś w stanie wyobrazić sobie daną rzecz to znaczy, że możesz ją zdobyć.
  2. „Jeśli nie popełniasz błędów to nie przesuwasz swoich granic, jeśli nie przesuwasz swoich granic nie osiągasz swojego maksymalnego potencjału. (ang. If you’re not failing, you’re not pushing your limits, and if you’re not pushing your limits, you’re not maximizing your potential”) Autorem tego cytatu jest Ray Dalio, uważany za guru funduszy inwestycyjnych. Aktualnie znajduje się na 79 pozycji najbogatszych ludzi na świecie.
  3. „Pracuj tak ciężko jak to możliwe, to zwiększa szanse na sukces. Jeśli inni ludzie pracują 40 godzin w tygodniu, a ty 100 godzin, to ty w 4 miesiące osiągniesz to, co innym zajmie rok” Elon Musk, przedsiębiorca i filantrop, założyciel takich firm jak PayPal, SpaceX, oraz Tesla. To podeście do pracy jest bardzo popularne w śród ludzi sukcesu, bardzo podobnie wypowiada się aktor Will Smith, który mówi „nikt nie będzie pracował ciężej niż ja”
  4. „Najlepsze co możesz zrobić to żyć i pracować z pasją dla swojego dobra i dobra innych.” (ang. „There is no greater thing you can do with your life and your work than follow your passions – in a way that serves the world and you.”) Richard Branson, biznesmen, filantrop a przede wszystkim założyciel Virgin Group.
  5. „Nie jest tajemnica, że kluczem do sukcesu jest, przygotowanie, ciężka pracy i umiejętność uczenia się z niepowodzeń.” (ang. „There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure.”) Colin Powell, senator oraz generał armii amerykańskiej w bardzo krótkiej, ale bardzo treściwej wypowiedzi obala mit, iż sukces jest dziełem przypadku.
  6. „Niezależnie od tego jak dobry jesteś w tym co robisz, zawsze możesz robić to lepiej.” (ang. „There is always space for improvement, no matter how long you’ve been in the business.”) Oscar De La Hoya jeden z najlepszych bokserów wszechczasów, motywuje do nieustannego rozwoju.
  7. „Każdy z nas powinien czytać i słuchać wielkich myślicieli, którzy mają odmienny punkt widzenia” (ang. „Each of us should read and listen to great thinkers who have an alternative point of view”) Jamie Dimon CEO JP Morgana, jednego z największych banków na świecie. Jeśli człowiek uważany za jednego z najlepszych finansistów wszechczasów mówi takie słowa to warto je sobie przemyśleć.
  8. „Zatrudniaj z uwagi na postawę jaką dana osoba reprezentuje, nie z dla umiejętności, które posiada, ponieważ umiejętności można nauczyć. (ang. „You don’t hire for skills, you hire for attitude. You can always teach skills.”) Simon Sinek, autor, mówca motywacyjny oraz trener rozwoju osobistego. Ciekawa rada przy budowaniu zespołu.
  9. „Jeśli zmienisz swoje nastawienie, zmienisz rezultaty swoich działań. (ang. „If you have different mindset, you will have a different outcome.”) Słowa autorstwa Jack Ma, biznesmen, filantrop a przede wszystkim założyciel Alibaba Group. Bardzo często nastawienie wpływa, na jakość naszego życia, czasem należy zastanowić się nad zmianom naszego postepowania.
  10. „Zawsze mamy możliwość zmiany.” (ang. „There’s always an opportunity to make a difference.”) Michael Dell, złożycie Dell Technologies, aktualnie 25 na liście najbogatszych ludzi na świecie. Niezależnie od sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, zawsze mamy możliwość wprowadzenia zmian, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie widać rozwiązania.

Która myśl spodobał Ci się najbardziej? Który cytat skłonił cię do refleksji? Ja bardzo często natrafiam na fragmenty wypowiedzi ludzi sukcesu, które skłaniają mnie do namysłu. Podziel się proszę swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.