Most Viewed

Kategorie

Czym jest dochód pasywny? Czy to jest możliwe? Jak go osiągnąć?

Na te i inne pytania postaram wam się odpowiedzieć w kilku kolejnych postach zadedykowanych dochodowi pasywnemu.

Czym jest dochód pasywny?

Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, iż droga do dochodu pasywnego nie powinna Ci się kojarzyć z poszukiwaniem Świętego Grala. Prawdopodobnie nie będzie to jedna inwestycja w krótkim czasie pokrywająca wszystkie twoje wydatki. Osoby z jakimi miałem okazje pracować a co więcej osoby od jakich miałem okazje się uczyć nie obudzili się pewnego dnia z gotowym pomysłem na to jak spędzić resztę życia z drinkiem na rajskiej plaży. Za każdym razem wymagało to ciężkiej i mozolnej pracy. Nawiasem mówiąc taka wizja nie ma większego sensu. Czy naprawdę wyobrażasz sobie dzień w dzień siedzieć na plaży nie robiąc nic? Ok, pierwsze dni pewnie będą bardzo przyjemne, ale tylko pierwsze. Dochód pasywny to nic innego jak dobrze naoliwiona maszyna, która wymaga od nas ciężkiej pracy (przynajmniej na początku) aby ja zbudować a następnie strategicznego planu na utrzymanie jej właściwej kondycji.

Jakie mamy źródła dochodu pasywnego?

Najczęściej mówi się o takich produktach jak książka, kurs online, pożyczki społecznościowe lub chyba najbardziej popularne w ostatnich latach nieruchomości. Jeśli dobrze się przyjrzysz tym produktom to zauważysz, że być może nie pochłaniają one tyle czasu co praca na etacie, ale na pewno wymagają od nas ciężkiej pracy oraz sporej ilości czasu, szczególnie na wczesnym etapie. Z czasem może nam się udać „zmodernizować” naszą maszynę, ale niemal zawsze będzie ona wymagała naszej uwagi, choćby nawet w minimalnym stopniu.

Przykładem mogą być pożyczki społecznościowe, czyli tzw. peer to peer lending. Na wstępie potrzebujesz kapitału. W przypadku najpopularniejszej platformy dedykowanej tego rodzaju pożyczką, minimalna kwota inwestycji wynosi 10 euro. Następnie musisz wybrać pożyczkę w jaką chcesz zainwestować. Próbowałem już wielu strategii i moim zdaniem najlepiej sprawdza się inwestowanie w pożyczki z gwarancja wykupu oraz dywersyfikacja wybranych pożyczek z uwagi na ich lokalizację oraz cel na jaki zostały zaciągnięte. Jeśli chodzi o walutę w jaka będziesz inwestował to już zależy od ciebie. Euro jest jedną z bardziej stabilnych walut oferowanych przez Mintos, ale potencjalny zysk może być mniejszy w porównaniu do inwestowania w Ruble czy Kazakhstani Tenge. Dzięki temu uzyskamy wysoki zwrot z inwestycji przy minimalnym ryzyku. Kliknij w link aby dowiedzieć się więcej tutaj.

Poniżej przedstawiam realne wyniki moich inwestycji poniżej.

Napisz, jeśli masz jakieś pytania w kolejnych wpisach zaprezentuje ci inne alternatywne kreowania dochodu pasywnego. Pamiętaj droga do wolności finansowej to maraton a nie sprint. Niemal każda metodo inwestycji będzie wymagała twojego czasu oraz wiedzy na temat produktu na jaki się zdecydujesz. Nie jest do porada finansowa i zawsze powinieneś polegać na własnej opinii, alternatywnie opinii „ekspertów”  Daj znać w komentarzach jak ci idzie. A może chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami.