Most Viewed

Kategorie

Projektowanie stylu życia – podstawowe pytania

Kiedy należy rozpocząć wprowadzanie zmian w swoim życiu? Do napisania tego artykułu zainspirował mnie mail od jednego z gości mojego bloga, który zastanawia się czy moment w jakim się znajduje jest odpowiedni na przeprojektowanie swojego życia. Jeśli przynajmniej na dwa pytania przedstawione poniżej odpowiesz NIE, to moim zdaniem wprowadzenie zmian jest absolutnie niezbędne.

 

„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”

Albert Einstein

Czy dziś jest lepiej niż było rok temu?Być może już rok remu zdawałeś sobie sprawę z konieczności wprowadzenia zmian. Być może określiłeś swój cel i rozpocząłeś jego realizację, mimo to w dalszym ciągu nie wiele się zmieniło. To nie oznacza, że poniosłeś porażkę, to tylko informacja zwrotna, która mówi o konieczności wprowadzenia innych rozwiązań. Aby móc odnieść sukces, przeanalizuj źródła twoich przeszkód oraz możliwe rozwiązania. Takie podejście należy stosować aż do osiągniecia celu.

Ktoś może powiedzieć, że nie da się wszystkiego zaplanować i przewidzieć. Oczywiście jest to prawda, ale to od nas samych zależy, jak zareagujemy na takie bariery. Przykładem może być problem związany z brakiem pieniędzy. Jeśli dziś straciłbyś źródło swojego dochodu to jakie kroki byś podjął, aby utrzymać płynność finansową? Jestem przekonany, iż byś się zastanowił nad swoimi finansami i znalazł wiele możliwości zmniejszenia swoich wydatków. Jeśli jesteś w stanie oszczędzać w czasie kryzysu, to dlaczego tego dziś nie robisz, gdy jest to znacznie łatwiejsze? Takie myślenie pozwala nam zabezpieczyć się na przyszłość, dzięki czemu jesteśmy lepiej przygotowani do pokonywania przeszkód, a prawdopodobieństwo realizacji naszych celów wzrasta.

Czy dziś jestem szczęśliwy? W pierwszej kolejności należy zastanowić się czym dla ciebie jest szczęście. Trochę już o tym pisałem, więc zapraszam cię do zapóźnia się z artykułem Co chcesz osiągnąć? który znajdziesz tutaj. Jeśli już wiesz, czym dla ciebie jest szczęście i wiesz, że nie jesteś dziś w pełni szczęśliwy to decyzja o konieczności wprowadzenia zmian jest już tylko formalnością. Używając słownictwa miłośników gier, masz jedno życie, w którym nie da się nacisnąć pauzy, powtórzyć poziomu lub wrócić do początku gry. Dlatego warto jest zawalczyć o swoje szczęście właśnie teraz!

Czy jeśli nie wprowadzę zmian, to czy za rok moje życie zmieni się na lepsze?

 

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to podziel się proszę swoim Patentem Na Sukces w komentarzu, ponieważ jesteś w mniejszości.

Jeżeli na pierwsze dwa pytania odpowiedziałeś NIE, to wiesz już, że dotychczasowe rozwiązania nie sprawdziły się, a ty nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego życia, a więc? To od ciebie zależy co z tym zrobisz. Osobiście nic mnie tak nie przeraża, jak ja w przyszłości, który mówi mogłem spróbować [tu możesz wstawić dowolne marzenie, którego nie zrealizowałeś od lat]

Jeśli będziesz zastanawiał się czego ci brakuje do realizacji twojego marzenia, to dokładnie to będziesz widział. Jeśli zaś skupisz się na szukaniu rozwiązań, to masz moją gwarancję, że przybliżysz się do realizacji swojego celu. Nie masz czasu, zastanów się, gdzie do tej pory go alokowałeś i gdzie możesz znaleźć potrzebny czas na realizacje swojego celu. Potrzebujesz środków na realizacje planu, zastanów się jak możesz zwieszać swój dochód. Przyznasz, że brzmi to trochę inaczej niż nie mam czasu i pieniędzy.

 

To jak będzie? Czekam na wiadomość od ciebie w komentarzu. Powodzenia!